Personalizacja zapewni Ci sukces rekrutacyjny.

🔵 Personalizacja zapewni Ci sukces rekrutacyjny.

…takowymi zapewnieniami jesteśmy zasypywani zewsząd. W tym rozumieniu personalizacja sprowadzana jest zazwyczaj do rekomendacji: 1️⃣ unikaj kopiuj-wklej, 2️⃣ zapoznaj się dokładnie z profilem kandydata, 3️⃣ wyróżnij się - wygraj uwagę kandydata poprzez napisanie o czymś, do czego inny rekruter nie dotarł przez swoje mechaniczne działania.

W dzisiejszym odcinku serii #SeniorsAdvices programistów zapytałam:

❓Czy sposób, w jaki rekruter sformułował wiadomość skłonił Cię kiedykolwiek do zmiany decyzji o udziale w procesie rekrutacyjnym?

💻 “Plusy dodatnie, plusy ujemne, a wynik ten sam”

- Za sposób pisania wiadomości rekruter w moich oczach może dostać małego plusika, ale koniec końców liczy się tylko i wyłącznie oferta - to z nią zostajemy gdy przejdziemy pozytywnie przez proces rekrutacji - stwierdza Grzegorz Cudok .

💻 “Wszystko ma swoje priorytety” - Tak, sposób napisania wiadomości wpływa na mnie, ale tylko negatywnie. Jeżeli rekruter pominął ważne aspekty oferty, nie może mi udzielić o nich informacji, bądź zwleka z udzieleniem tych kluczowych - nie podejmuję rozmowy. Personalizacja często kończy się na uwzględnieniu mojego imienia w powitaniu, bądź wzmiankowaniu jednej technologii, którą znam. Nie zmieniłbym pracy tylko dlatego, że rekruter/ka napisała do mnie spersonalizowaną wiadomość, jednocześnie gdy rekruter ma dobrą ofertę, nie musi nawet mówić “dzień dobry” - podkreśla Mariusz Redzimski .

💻 “Krótko i na temat” - Nie, sposób napisania przez rekrutera wiadomości nigdy nie wpłynął na moją decyzję co do wzięcia udziału w procesie. Nie to jest dla mnie istotne - podsumowuje Damian Otto .

🟢 Czy personalizacja wiadomości ma sens?

Ryzyko utraty kandydata przy jej braku jest wysokie, a zysk z jej implikowania…stosunkowo niski - jest to swoista podstawa, nie wyróżnik. Warto również wspomnieć, że w obszarze realnej personalizacji, dalekiej od dodania imienia kandydata przy “dzień dobry”/ “cześć” mamy jeszcze sporo do zrobienia. Seniorzy w wiadomościach zwracali uwagę na istotność i wyczerpujący charakter podawanych informacji, jednocześnie jasno zaznaczyli, że wiadomości pisane przez rekrutera często mogą zniechęcić do samej oferty, rzadko podbić jej wagę. Ostatecznie dla seniorów najważniejsze są oferowane im warunki przy potencjalnej zmianie pracodawcy.

…………

🔔 Interesują Cię treści na temat rekrutacji i HR? Kliknij “zaobserwuj” na moim profilu i dodaj mnie do swojej sieci.

🤝 Chcesz zaprosić mnie do wypowiedzi eksperckiej, wywiadu, webinaru albo swojego podcastu? Napisz na hello@hrismatic.pl

🩵 Pamiętaj, że znajdziesz mnie również na moim Instagramie: hrismatic.

Powiązane

Milcz albo mów jak profesjonalista. Jak nie uwłaczać sobie na rozmowie o pracę?

📃 “Certyfikatu żadnego nie mam, ale dogadam się” - padło na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko, gdzie płynny angielski był KLUCZOWYM wymaganiem.

Czytaj dalej

Jedna rada o CV, której nikt Ci nie dał.

Prawdopodobnie nie chcesz tego usłyszeć, ale.. ❌ Nie mów mi, ile masz lat doświadczenia. ✅ Powiedz mi, ile problemów rozwiązałeś.

Czytaj dalej

Nie jesteś swoim CV. Jak uwolnić się od zawodowych kompleksów?

❌ “Muszę być dyrektorem przed trzydziestką” ❌ “Zarabiam mniej niż koledzy, więc jestem gorszy/a” ❌ “Bez tej pracy jestem nikim”

Czytaj dalej