Na czym polega fenomen Antykonferencji ROC Days?

Na czym polega fenomen Antykonferencji ROC Days?

Przejechałam całą Polskę, by to sprawdzić! 

Dziś subiektywnie o tym: 

❓Dlaczego “antykonferencja”? ❓Czym różnią się prelegenci od moderatorów? ❓Skąd pomysł na wykłady bez prezentacji? 

🎄 Powerpoint-owi dziękujemy 

Standardowe konferencje kojarzymy przede wszystkim z pytaniem “Czy ktoś wie jak włączyć rzutnik?” oraz “Czy ma ktoś przejściówkę do MacBooka?”. Na ROC Days prezentacji powerpointowej nie uświadczysz. Wszystkie debaty odbywają się w formie mówionej. Bazują na wymianie doświadczeń i zaszczepieniu w uczestnikach inspiracji. 

🎄 Przystępność ponad formalizm 

ROC Days cechuje brak formalizmu - Zarówno w kwestii bezpośredniej komunikacji, jak i ubioru. “Dzień dobry!” zostaje zastąpione przez “Cześć!”. Jest to pierwszy etap tworzenia swobodnej przestrzeni do networkingu. Ponadto ważnym i jakże czynnym uczestnikiem tegorocznej edycji Recruitment Open Community był Wariat - piesek ze zdjęcia! Za jego obecność dziękuję jego mamie - Marta Krugły, za przeurocze ujęcie Maciej Czerwonka

🎄 Przełamanie bariery - “mówca” vs. “publika”. 

Jednostronnej komunikacji mówimy “nie”! Na antykonferencji króluje atmosfera brainstormingu, dyskusji i współpracy. Dialogom sprzyja agenda utworzona w myśl zachęcenia do interakcji oraz swobodne rozmieszczenie uczestników podczas prezentacji - zazwyczaj zasiadają w formie koła, bądź przemieszczają się pomiędzy panelami całkowicie dowolnie maksymalizując zyski z każdego panelu eksperckiego! 

🎄Moderatorzy, nie prelegenci

Rolą moderatorów ROC Days jest zarysowanie tematu i stworzenie podłoża do dyskusji. Przyjęcie takowej konwencji powoduje, że z paneli eksperckich czerpiemy jeszcze większą wartość - poszerzonych doświadczeń. 

🎄 Możliwość swobodnego przemieszczania się między panelami eksperckimi

Na ROC Days funkcjonuje zasada warunkująca możliwość opuszczenia sali w każdej chwili, gdy doświadczasz poczucia, że dyskusja poszła nie tę stronę, jak się tego po niej spodziewałeś/aś. Moderatorzy są tego w pełni świadomi, więc wyjść nie traktują personalnie. 

………………..

🔔 Interesują Cię treści na temat rekrutacji i HR? Kliknij “zaobserwuj” na moim profilu LinkedIn i dodaj mnie do swojej sieci. Będzie mi również miło, gdy wyślesz mi wiadomość powitalną - na wszystkie odpisuję! ;)

Powiązane

Jak przeprowadzić wzorcowy layoff?

❌ Jedni zwalniają w trakcie 30 minutowej rozmowy na Teamsie, a drudzy…im tego nie zapominają.

Czytaj dalej

Ciche zatrudnienie. Szansa na rozwój, czy prosta droga do wypalenia?

📊 82% osób nigdy nie słyszało o zjawisku quiet hiringu. 📊 74% po zapoznaniu się z jego definicją przyznało, że istnieje ono powszechnie w jego branży.

Czytaj dalej

Quiet firing. Kiedy o cichym odejściu jest głośno.

❌ „Chcesz zredukować zespół, ale nie chcesz negatywnie wpływać na morale pozostałych pracowników? Zastosuj quiet firing”.

Czytaj dalej