Komentarz ekspercki do raportu “Jawność wynagrodzeń oczami specjalistów IT”.
❓Czy pytanie o stawkę świadczy o tym, że kandydat myśli tylko o 💸?
Cóż, zgodnie z badaniami - wręcz przeciwnie.
Informacja o oferowanej stawce wynagrodzenia ujawniona jeszcze przed wejściem w proces rekrutacyjny:
-
Umożliwia kandydatom pełne skupienie się na pozafinansowym aspekcie oferty (kulturze organizacyjnej, charakterystyce projektów).
-
Stanowi doskonały ruch z perspektywy marki pracodawcy (firmy ujawniające widełki w ofertach są w oczach kandydatów oceniane jako “wiarygodne”, “godne zaufania”, “rzetelne”).
-
Przyciąga kandydatów realnie zainteresowanych ofertą, usprawniając dynamikę rekrutacji, co jest atutem dla obu stron procesu.
Te i wiele innych danych z zakresu jawności wynagrodzeń znajdziecie w raporcie przygotowanym przez IT-Leaders.pl , który swoją premierę ma właśnie dziś!
A mojej skromnej osoby szukajcie w sekcji komentarzy ekspertów w zacnym gronie wraz z Aleksandra Paszkiewicz , Dorota Kowalik , Magdalena Michnik , Mateusz Macha , Mateusz Jabłonowski , Ula Zając-Pałdyna i Barbara Kowalewska .
📊 Link do pobrania raportu: https://it-leaders.pl/raport
…………
🔔 Interesują Cię treści na temat rekrutacji i HR? Kliknij “zaobserwuj” na moim profilu i dodaj mnie do swojej sieci.
🤝 Chcesz zaprosić mnie do wypowiedzi eksperckiej, wywiadu, webinaru albo swojego podcastu? Napisz na [email protected]
🩵 Pamiętaj, że znajdziesz mnie również na moim Instagramie: hrismatic.
Powiązane
Czy zadania rekrutacyjne to wyzysk kandydatów?
🔴 „Za zadania rekrutacyjne firmy powinny płacić, jak za normalną pracę.” 🔴 „Nie wykonuję zadań rekrutacyjnych, bo firma później wykorzysta mój know-how do rozwiązania swoich problemów, nie zatrudniając mnie.
Czytaj dalejZatrudniłam niepotrzebnego człowieka.
❌ Zatrudniłam niepotrzebnego człowieka. Tak, dobrze czytasz. W mojej karierze HR-wej zdarzyło mi się zrealizować proces rekrutacyjny, który nie powinien się nigdy wydarzyć.
Czytaj dalejJak więcej zarabiać?
❗️Chcesz więcej zarabiać? Powiedz o tym co zrobiłeś, a nie co robiłeś. Jednym z klasycznych błędów, które widuję w CV kandydatów jest wylistowanie zakresu swoich obowiązków i informowanie o tym co się “robiło”.
Czytaj dalej