Kiedyś “niezdecydowana”, dziś “wszechstronna”.

Gdy wchodziłam na rynek pracy, mówiono o mnie “niezdecydowana”.

Usłyszałam również przestrogę brzmiącą tak: ,,Osoba znająca się na wszystkim, tak naprawdę nie zna się na niczym", “kto chce trzymać kilka srok za ogon, ten nie złapie żadnej”, co w przełożeniu na moją osobę miało nawiązywać do tego, że kończąc kilka kierunków studiów narażam się na bycie kojarzoną z bylejakością. Obranie jednej specjalizacji miało zapewnić mi sukces, w przeciwieństwie do równoległego rozwijania się na kilku płaszczyznach.

Dziś na podstawie tych samych zmiennych nie jestem nazywana ,,niezdecydowaną’’, a “wszechstronną”. Co więcej, jestem doceniana za holistyczne podejście i szeroki kontekst. Nigdy nie zdarzyło mi się również spotkać pracodawcy, który powiedziałby ,,Pani Nicole, świetnie zna się Pani na HR-rze, ale nie podoba nam się to, że zna się Pani również na employer brandingu, marketingu, rekrutacji i wystąpieniach publicznych. Szukamy zwykłego HR-owca’’. Nie zaskoczę Was chyba również gdy przyznam, że wiele marek zwraca się do mnie z prośbą ,,Nicole, napiszesz coś dla nas?’’. 

Mogę śmiało stwierdzić, że to właśnie moja interdyscyplinarność doprowadziła mnie do miejsca, w którym obecnie jestem.

  • Wiele osób mierzy się z decyzjami o wyborze ścieżki zawodowej. Zapominamy o tym, że wybór jednej z dróg nie oznacza całkowitego zamknięcia na tę drugą (i pozostałe).

  • Rzadko kiedy wybory zawodowe są zero jedynkowe, a specjalizacje dookreślone w taki sposób, by zamykać Cię na rozwój na innych płaszczyznach. Otwarcie nowych drzwi nie oznacza zamknięcia tych pierwszych.

  • Twoje talenty mogą być wykorzystane w różny sposób - w różnych zawodach, na różnych płaszczyznach. Podążaj za nimi. Dadzą Ci więcej niż jeden,,pewny, dobrze opłacany zawód’’.

  • Bycie generalistą to nie wstyd! Czasy jednoznacznej specjalizacji odchodzą do lamusa. Nie daj sobie wmówić, że Twoja interdyscyplinarność świadczy na Twoją niekorzyść.

    To tylko niektóre z rad, z którymi obecnie zostawiam studentów.

    ❓A Ty, z jaką radą zostawiłbyś/abyś młodszego siebie?

…………

🔔 Interesują Cię treści na temat rekrutacji i HR? Kliknij “zaobserwuj” na moim profilu  i dodaj mnie do swojej sieci.

🤝 Chcesz zaprosić mnie do wypowiedzi eksperckiej, wywiadu, webinaru albo swojego podcastu? Napisz na [email protected]

🩵 Pamiętaj, że znajdziesz mnie również na moim Instagramie: hrismatic.

Powiązane

Zanim podpiszesz umowę: 5 pytań, które musisz zadać swojemu szefowi.

🤯 “Nie podpiszę umowy, dopóki nie będę mieć pewności, że mój szef jest kimś, z kim chcę pracować”.

Czytaj dalej

Milcz albo mów jak profesjonalista. Jak nie uwłaczać sobie na rozmowie o pracę?

📃 “Certyfikatu żadnego nie mam, ale dogadam się” - padło na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko, gdzie płynny angielski był KLUCZOWYM wymaganiem.

Czytaj dalej

Jedna rada o CV, której nikt Ci nie dał.

Prawdopodobnie nie chcesz tego usłyszeć, ale.. ❌ Nie mów mi, ile masz lat doświadczenia. ✅ Powiedz mi, ile problemów rozwiązałeś.

Czytaj dalej