Jeżeli nie akceptujesz zasad panujących w środowisku, które reprezentujesz, zmień:
Jeżeli nie akceptujesz zasad panujących w środowisku, które reprezentujesz, zmień:
a) zasady b) środowisko.
Decyzja należy do Ciebie.
📸 Na ilustracji znajdują się maile, które otrzymałam od kandydatów, których wcześniej poinformowałam o tym, że nie zdecyduję się na złożenie im oferty. Przekazałam im zatem decyzję negatywną.
Szanując czas poświęcony na rozmowy każdej osobie, niezależnie od podjętej decyzji załączam szczegółowy feedback mając nadzieję, że pomoże to w jej rozwoju.
Dokładnie miesiąc temu Weronika Szatan pisała o wartości prostego ,,dziękuję’’ w kontekście tego, że kandydaci nie odpisują na przekazywany przez rekrutera feedback.
Marta Musioł pisała natomiast o tym jak negatywnie postrzegany jest zawód rekrutera i jak nad wyraz aktualne są zarzuty kierowane pod kątem naszej grupy zawodowej z powodu braku ujawnienia widełek płacowych w ofercie, ghostingu kandydatów, traktowania ich z góry a nie po partnersku i wiele innych.
🎯 Co możesz z tym zrobić jako rekruter?
Bądź zmianą! …Albo nie przykładaj ręki do standardów niezgodnych z Twoimi przekonaniami.
Jak już wspomniałam pod postem Marty, możesz wzruszać ramionami, przymykać oczy na to, że pewne zachowania w naszej grupie zawodowej są pozbawione szacunku do drugiej strony i nieetyczne, mówić, że ,,tak po prostu jest’’, ,,nie zależy to ode mnie’’ albo przejąć inicjatywę i zmienić negatywnie postrzegane, utarte schematy.
Nie chcesz tego zmieniać? Ok, w końcu nie wszyscy musimy być dobrymi rekruterami. Skoro wszyscy są najlepsi, najlepszym nie jest nikt.
Myślisz, że na zdjęciu zostały ukazane jednostkowe przypadki? Zaaplikuj na naszą ofertę, wejdź do procesu i sprawdź sam. Będzie to dla nas jeszcze większy motywator do podtrzymania ustalonych standardów. Czekam.
P.S Najlepsze życzenia z okazji światowego dnia pracownika HR, który przypada na 20 czerwca 🎁 🎉
………………
🔔 Interesują Cię treści na temat rekrutacji i HR? Kliknij “zaobserwuj” na moim profilu LinkedIn i dodaj mnie do swojej sieci.
🤝 Chcesz zaprosić mnie do wypowiedzi eksperckiej, wywiadu, webinaru albo swojego podcastu? Napisz na [email protected]
🩵 Pamiętaj, że znajdziesz mnie również na moim Instagramie: hrismatic.
Powiązane
Zamiast pytać “Czy dam radę to znieść?”, zadaj sobie pytanie: “czy chcę to znosić?”.
❌ Zamiast pytać “Czy dam radę to znieść?”, zadaj sobie pytanie: “czy chcę to znosić?”.
Czytaj dalejZanim podpiszesz umowę: 5 pytań, które musisz zadać swojemu szefowi.
🤯 “Nie podpiszę umowy, dopóki nie będę mieć pewności, że mój szef jest kimś, z kim chcę pracować”.
Czytaj dalejMilcz albo mów jak profesjonalista. Jak nie uwłaczać sobie na rozmowie o pracę?
📃 “Certyfikatu żadnego nie mam, ale dogadam się” - padło na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko, gdzie płynny angielski był KLUCZOWYM wymaganiem.
Czytaj dalej