Jak często rekruterzy otrzymują oferty pracy?
Jak często rekruterzy otrzymują oferty pracy? #2021wliczbach
✨ Zainspirowana rekrutacyjnym podsumowaniem roku 2021 Łukasz Hyła oraz innych przedstawicieli branży IT, postanowiłam dokonać analogicznego podsumowania od strony rekrutacyjno - HR-owej.
Krótki “profil osobowościowy” mojej osoby: ❌ Zintensyfikowanie mojej działalności na Linkedinie nastąpiło kilka miesięcy temu; ❌ Częściej niż komentuję, publikuję własne, autorskie treści; ❌ Posiadam rok doświadczenia w wewnętrznym HR oraz niecały rok doświadczenia w rekrutacji i doradztwie personalnym; ❌ W opisie mojego profilu posiadam akapit wskazujący obszary, w których chciałabym się rozwijać.
…Rezultat? 🚀 ❗️Liczba otrzymanych przeze mnie w 2021 roku ofert pracy: 47; ❗️90% ofert dotyczyła stanowiska Senior Recruitera, Recruitera, Researchera. Rodzi to przypuszczenie, że nagłówek wskazujący moje obecne stanowisko pracy jest decydujący dla rekruterów, którzy później przesyłali do mnie oferty na analogiczne stanowisko. Gdybym aktywnie poszukiwała pracy, byłaby to pierwsza rzecz podlegająca zmianie, aby “wymusić” profilowanie w pożądany dla mnie sposób; ❗️Zdecydowana większość wiadomości ograniczała się do poinformowania mnie o poszukiwaniu osoby o profilu podobnym do mojego bez wskazania dedykowanej oferty, widełek finansowych, ani jakichkolwiek informacji przybliżających projekt/firmę; ❗️Większość wiadomości to prośby o przekazanie do siebie kontaktu w celu “omówienia okazji” bez wskazania jakichkolwiek konkretów; ❗️Po wysłaniu zapytania o szczegóły dotyczące lakonicznej oferty, informację zwrotną otrzymywałam średnio po 7 dniach; ❗️Podmioty, które wskazywały widełki finansowe, ofertę oraz udzielały informacji zwrotnej, to najczęściej start-upy oraz software house’y.
🚀 Wnioski oraz ciekawostki: ✅ Często bezpośrednio po dodaniu przeze mnie publikacji, otrzymywałam kilka ofert pracy; ✅ Żaden z rekruterów nie odniósł się personalnie do informacji zawartych w moim profilu - mojego wykształcenia, doświadczenia, czy publikowanych przeze mnie treści; ✅ Niezależnie od ,,jakości’’ przesłanej propozycji/oferty, za każdym razem zapoznawałam sie z profilem firmy, którą reprezentował rekruter; ✅ Niezliczoną ilość razy zostało pomylone moje imię - z Nicole na “Nikola”, “Nikolo”, “Nicolu”.
P.S Nie, nie zmieniłam pracy.
………………..
🔔 Interesują Cię treści na temat rekrutacji i HR? Kliknij “zaobserwuj” na moim profilu LinkedIn i dodaj mnie do swojej sieci.
🤝 Chcesz zaprosić mnie do wypowiedzi eksperckiej, wywiadu, webinaru albo swojego podcastu? Napisz na [email protected]
🩵 Pamiętaj, że znajdziesz mnie również na moim Instagramie: hrismatic.
Powiązane
Zgarnij moje 3 topowe prompty AI w HR!
🔥 3 gotowe prompty AI, które stosuję jako w ramach projektowania procesów HR u moich klientów:
Czytaj dalej🎁 Prezent od rekrutera? Zastanów się dwa razy!
🎁 Kandydacie, otrzymałeś kiedyś prezent od firmy przed rozpoczęciem współpracy z nią? Ja też nie.
Czytaj dalejJedno pytanie, na które odpowiedź chce znać każdy.
🔵 Oprah Winfrey, ikona telewizji, która przeprowadziła wywiady z ponad 37 000 osobami powiedziała, że jest jedno pytanie, które każda osoba zadaje jej po wywiadzie.
Czytaj dalej