HR HR-owi nie równy.

HR HR-owi nie równy.

HR HR-owi nie równy.

Badając drogi dochodzenia do zawodu HR-wca możemy dojść do wniosku, że jest to profesja wysoce rozproszona. 

W naszej grupie zawodowej znajdziemy osoby po studiach, bez studiów, poliglotów i osoby władające tylko językiem ojczystym.

Zakres obowiązków HR-owca może być monotematyczny i odtwórczy, a także wszechstronny i holistyczny. 

Spójrzmy na raport wynagrodzeń: 

💸 HR-owiec może pochwalić się zarobkami godnymi senior developera w okolicach 20 tys,  💸 Jak również oscylować w granicach najniższej krajowej.  💸 Powszechna opinia sytuuje jednak HR-wców w granicach średniej krajowej.

Znaczna rozbieżność, hm?

Do naszej grupy zawodowej należą:

📌 Specjaliści HR,  📌 Rekruterzy 📌 HR Managerowie,  📌 HR Business Partnerzy,  📌 Talent Acquisition Specialiści,  📌 HR Generaliści.  📌 Czasem w skład naszych zespołów wchodzą również szkoleniowcy, psycholodzy organizacyjni, analitycy danych HR, Specjaliści EB, PR oraz kadrowcy. 

Łatwo tutaj o niejednoznaczność, prawda?

Warto również zwrócić uwagę na to, że w świecie HR-u o wiele łatwiej o pozostawienie po sobie negatywnych doświadczeń. Przez to, że jesteśmy wystawieni na bezpośredni kontakt z klientem, bądź kandydatem, nasze działania mają bezpośredni wpływ na czyjeś opinie na temat naszej profesji i nas samych jako specjalistów.

💻 Kiedy developer popełni błąd ma nad sobą system code review oraz zespół programistów, którzy nie dopuszczą do tego, aby wadliwy kod wyszedł na produkcję.

🤝 W świecie HR nie jesteśmy w stanie kontrolować każdej interakcji junior recruitera, czy młodszego specjalisty HR.

Nie zapominajmy również o tym, że entry - lvl w HR i rekrutacji jest bardzo łatwo osiągalny, a rożnorodność kandydatów ogromna.

Wśród nas są osoby śledzące newsy branżowe i dbający o dobre praktyki i te przyjmujące za słuszne jedynie standardy firmy, dla której pracują. 

Jeżeli HR-owiec w trakcie pierwszych lat pracy nie wchłonie dobrych praktyk, wyrządzone przez niego szkody mogą być katastrofalne.

………………..

🔔 Interesują Cię treści na temat rekrutacji i HR? Kliknij “zaobserwuj” na moim profilu LinkedIn i dodaj mnie do swojej sieci.

🤝 Chcesz zaprosić mnie do wypowiedzi eksperckiej, wywiadu, webinaru albo swojego podcastu? Napisz na [email protected]

🩵 Pamiętaj, że znajdziesz mnie również na moim Instagramie: hrismatic.

Powiązane

Milcz albo mów jak profesjonalista. Jak nie uwłaczać sobie na rozmowie o pracę?

📃 “Certyfikatu żadnego nie mam, ale dogadam się” - padło na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko, gdzie płynny angielski był KLUCZOWYM wymaganiem.

Czytaj dalej

Jedna rada o CV, której nikt Ci nie dał.

Prawdopodobnie nie chcesz tego usłyszeć, ale.. ❌ Nie mów mi, ile masz lat doświadczenia. ✅ Powiedz mi, ile problemów rozwiązałeś.

Czytaj dalej

Nie jesteś swoim CV. Jak uwolnić się od zawodowych kompleksów?

❌ “Muszę być dyrektorem przed trzydziestką” ❌ “Zarabiam mniej niż koledzy, więc jestem gorszy/a” ❌ “Bez tej pracy jestem nikim”

Czytaj dalej