Film promocyjny zamiast oferty pracy?
Film promocyjny zamiast oferty pracy?
Statystycznie około 15-30 sekundowe filmiki utrzymują najlepiej naszą uwagę, a o to przecież chodzi kreatorom social mediów.
Niedawno popularnym trendem było nagrywanie ofert pracy w formie wideo - przybrało to kształt rezygnacji z suchej opcji oferty w formie pisanej na rzecz pokazania “ludzkiej twarzy” oraz “team spiritu” w trakcie krótkiego filmiku z ofertą, na którym prezentował się zazwyczaj rekruter wraz z hiring managerem.
👏🏻 Ta opcja zebrała dużo głosów aprobaty.
Wśród plusów wymieniano: ✅ bezpośrednią formę mówiącą dużo o kulturze organizacyjnej firmy; ✅ możliwość pośredniego poznania zespołu ✅ niekonwencjonalna forma ogłoszenia ✅ chęć uczestnictwa w procesie z czystej ciekawości :)
❓Co z wideo w trakcie rekrutacji?
Firmy poszły o krok dalej i zaproponowały możliwość udzielania odpowiedzi na pytania rekrutacyjne w formie wideo.
To jednak zupełnie nie spodobało się kandydatom.
Wskazywano na: ❌ nierównowagę nakładów związaną z tym, że kandydat ma się “gimnastykować” próbując pokazać się z jak najlepszej strony przed firmą ❌ stres związany z mówieniem do kamery i dyskomfort związany z tą sytuacją
Ale jak to? Przecież większość procesów rekrutacji jest obecnie prowadzona zdalnie, a kandydaci chcą znać naszą ludzką twarz! Wygląda na to, że balansowanie na granicy użyteczności filmików daje też możliwość solidnego strzała w kolano ;)
Wczoraj zapoznawałam się ze stroną internetową firmy, która wdrożyła wideo do swojego procesu rekrutacji oraz do samej strony internetowej.
Zaraz po otwarciu strony wyskakuje nam małe okno z wideo, w które możemy kliknąć, wówczas osoba reprezentująca firmę poprowadzi nas przez cały proces, a nawet zapyta czego poszukujemy na stronie.
………………..
🔔 Interesują Cię treści na temat rekrutacji i HR? Kliknij “zaobserwuj” na moim profilu LinkedIn i dodaj mnie do swojej sieci.
🤝 Chcesz zaprosić mnie do wypowiedzi eksperckiej, wywiadu, webinaru albo swojego podcastu? Napisz na [email protected]
🩵 Pamiętaj, że znajdziesz mnie również na moim Instagramie: hrismatic.
Powiązane
Zamiast pytać “Czy dam radę to znieść?”, zadaj sobie pytanie: “czy chcę to znosić?”.
❌ Zamiast pytać “Czy dam radę to znieść?”, zadaj sobie pytanie: “czy chcę to znosić?”.
Czytaj dalejZanim podpiszesz umowę: 5 pytań, które musisz zadać swojemu szefowi.
🤯 “Nie podpiszę umowy, dopóki nie będę mieć pewności, że mój szef jest kimś, z kim chcę pracować”.
Czytaj dalejMilcz albo mów jak profesjonalista. Jak nie uwłaczać sobie na rozmowie o pracę?
📃 “Certyfikatu żadnego nie mam, ale dogadam się” - padło na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko, gdzie płynny angielski był KLUCZOWYM wymaganiem.
Czytaj dalej