„Dobry Rekruter IT zarabia więcej niż programista, którego rekrutuje”. Fakt, czy mit?
„Dobry Rekruter IT zarabia więcej niż programista, którego rekrutuje”. Fakt, czy mit?
W ostatnim tygodniu przyjrzałam się bliżej HR-owym ogłoszeniom o pracę. Nieprzypadkowo, bo zaskoczyły mnie coraz częściej otrzymywane powiadomienia o ofertach wskazujących bezpośrednio widełki finansowe na platformie Facebook (13 na 15 ofert). Czy czeka nas rewolucja dotycząca transparentności?
📊 Dane:
📌 w ciągu 24h w kategorii HR/rekrutacja opublikowano 15 ofert pracy; 📌 w ciągu tej samej doby na grupie znalazły się 4 ogłoszenia rekruterów/HR-wców poszukujących pracy i oferujących dyspozycyjność od zaraz; 📌 ogłoszenia rekruterów/hr-owców poszukujących zatrudnienia wzbudzały zainteresowanie na poziomie ok. 6 komentarzy z ofertami i prośbami o kontakt w wiadomości prywatnej; 📌 13 na 15 ofert pracy, które pojawiły się na platformie w ciągu doby zawierało oferowane widełki wynagrodzenia;
📊 Jakie zarobki w ogłoszeniach o pracę deklarują pracodawcy?
📌 z mojej obserwacji wynika, że firmy częściej „chwalą się” zarobkami rekruterów, niż HR-wców. 📌 wynagrodzenia oferowane rekruterom IT wahały się w granicach 6000 -15 000 netto/msc, oferty dla HR-owców 5000-6000 zł netto/msc. Zauważalne jest zatem, że dolna granica jest porównywalna, natomiast na poziomie stanowisk seniorskich dane finansowe świadczą pozytywnie na rzecz rekrutacji; 📌 Ogłoszenia dotyczące HR-wców częściej przekonywały do siebie kandydatów zestawem oferowanych benefitów, przy rekruterach wskazywano natomiast na premię możliwą do osiągnięcia przy założeniu realizacji targetów; 📌 Wywód zakończę być może oczywistym stwierdzeniem, że HR-owcy nie podawali publicznie oczekiwań finansowych w swoich postach informujących o poszukiwaniu pracy, więc nie jesteśmy w stanie zestawić tego na ile deklaracje pracodawców o zarobkach są realne, a na ile niezgodności w stanie faktycznym, a deklarowanym wynikają z niskich/wysokich oczekiwań kandydatów.
Swoim postem nie mam zamiaru przekonywać, że widełki finansowe w ogłoszeniach o pracę dla HR-wców stanowią standard, daleko nam do tak przychylnych kalkulacji.
Moja analiza może stanowić dowód anegdotyczny sugerujący profilowanie mojej osoby w określony sposób, jednak mimo otrzymywania powiadomień o ofertach z widełkami wynagrodzenia, analiza obejmująca 24h na grupie dotyczyła wszystkich znajdujących się tam ogłoszeń, więc została maksymalnie zobiektywizowana.
………………..
🔔 Interesują Cię treści na temat rekrutacji i HR? Kliknij “zaobserwuj” na moim profilu LinkedIn i dodaj mnie do swojej sieci.
🤝 Chcesz zaprosić mnie do wypowiedzi eksperckiej, wywiadu, webinaru albo swojego podcastu? Napisz na [email protected]
🩵 Pamiętaj, że znajdziesz mnie również na moim Instagramie: hrismatic.
Powiązane
Zgarnij moje 3 topowe prompty AI w HR!
🔥 3 gotowe prompty AI, które stosuję jako w ramach projektowania procesów HR u moich klientów:
Czytaj dalej🎁 Prezent od rekrutera? Zastanów się dwa razy!
🎁 Kandydacie, otrzymałeś kiedyś prezent od firmy przed rozpoczęciem współpracy z nią? Ja też nie.
Czytaj dalejJedno pytanie, na które odpowiedź chce znać każdy.
🔵 Oprah Winfrey, ikona telewizji, która przeprowadziła wywiady z ponad 37 000 osobami powiedziała, że jest jedno pytanie, które każda osoba zadaje jej po wywiadzie.
Czytaj dalej