Czym są rozczarowani programiści?

Czy programowanie nie sprzyja work-life balance? Czy pomiędzy programistami istnieje zawrotna konkurencja? Czy developerzy wypalają się przez duże natężenie kontaktów społecznych?

W dzisiejszej edycji uwagę poświęcamy rozczarowaniom zawodu programisty. 

Nasi eksperci:

Tomasz Szymanik , Senior FullStack Developer (Node.js, React) Mariusz Redzimski , Senior FullStack Developer .NET, Angular) Grzegorz Cudok , Senior FullStack Developer (.NET, Angular) Damian Otto , Senior FullStack Developer (.NET, Angular)

💻 “Work-life balance nie istnieje”

- Dużym rozczarowaniem dla niektórych osób może okazać się to, że w zawodzie programisty można napotkać trudność w zachowaniu równowagi pomiędzy czasem prywatnym, a zawodowym - mówi Tomasz Szymanik . Gdy rozwiązuje się pewne technologiczne problemy, trudno oderwać od nich umysł, co powoduje, że bardzo ciężko jest utrzymać zdrowy work–life balance.

💻 “Nie będziesz tworzył gier i AI” 

- Wielu adeptów programowania wyobraża sobie karierę związaną z tworzeniem gier lub sztuczną inteligencją. W praktyce są to jedne z najbardziej wymagających ścieżek, zarówno pod względem umiejętności, jak i poświęcenia się pracy. Większość z nas tworzy internetowe lub mobilne aplikacje biznesowe, wspierające firmy w procesach zewnętrznych lub ułatwiające sprzedaż produktów - to nie brzmi tak ciekawie jak wspomniane wcześniej gry czy AI. Na szczęście w programowaniu tego typu aplikacji również znaleźć można wiele fascynujących zagadnień - podsumowuje Mariusz Redzimski .

💻 “Raz kompleks Boga, raz załamanie nerwowe” 

- Pisanie kodu jest jak sinusoida - raz czujesz się jak bóg i kreator, a innym razem masz wrażenie, że diabeł stoi za plecami i sam psuje ci ten kod 👺 Na szczęście wiedziałem to już na studiach, więc nie miałem szczególnych oczekiwań względem samego zawodu programisty - komentuje Grzegorz Cudok .

💻 “Wyścig szczurów i ciągła rywalizacja”

- Rozczarowujący był dla mnie wyścig szczurów. Ciągła rywalizacja na rynku pracy potrafi być przytłaczająca. Aktualizacje, nowe wersje oprogramowania, czy technologie pojawiają się w zawrotnym tempie. Z roku na rok coś się zmienia w IT. Czasami jest trudno za tym nadążyć, a czasami jest to wręcz niemożliwe - podsumowuje Damian Otto .

………………..

🔔 Interesują Cię treści na temat rekrutacji i HR? Kliknij “zaobserwuj” na moim profilu LinkedIn i dodaj mnie do swojej sieci.

🤝 Chcesz zaprosić mnie do wypowiedzi eksperckiej, wywiadu, webinaru albo swojego podcastu? Napisz na [email protected]

🩵 Pamiętaj, że znajdziesz mnie również na moim Instagramie: hrismatic.

Powiązane

Zgarnij moje 3 topowe prompty AI w HR!

🔥 3 gotowe prompty AI, które stosuję jako w ramach projektowania procesów HR u moich klientów:

Czytaj dalej

🎁 Prezent od rekrutera? Zastanów się dwa razy!

🎁 Kandydacie, otrzymałeś kiedyś prezent od firmy przed rozpoczęciem współpracy z nią? Ja też nie.

Czytaj dalej

Jedno pytanie, na które odpowiedź chce znać każdy.

🔵 Oprah Winfrey, ikona telewizji, która przeprowadziła wywiady z ponad 37 000 osobami powiedziała, że ​​jest jedno pytanie, które każda osoba zadaje jej po wywiadzie.

Czytaj dalej