Czy rekruter jest narażony na szybkie wypalenie zawodowe?

Czy rekruter jest narażony na szybkie wypalenie zawodowe?

❌ “Średni czas pozostawania rekrutera w zawodzie to 3 lata”. ❌ “Rekrutacja to tylko rola wejściowa do branży HR - zmienisz ją jak tylko się podszkolisz”. ❌ “Do rekrutacji zatrudniają jak leci, nie musisz mieć żadnych kompetencji, więc nie nazywaj się specjalistą”.

🤚🏻 Ręka w górę jeżeli słyszałeś/aś kiedykolwiek choć jedno ze zdań powyżej. Z czego wynikają te przekonania?

👉🏻 Brak kontroli

Dzień podpisania umowy? Kandydat się jednak rozmyślił. Idealny kandydat? Nie podoba się hiring managorowi. Rekruterzy często mierzą się z presją związaną z koniecznością zapełnienia danego wakatu, jednak finalnie decyzyjność jest po stronie kandydata albo… hiring managera.

👉🏻 Częste porażki

Kandydat oczekuje, że wynegocjujesz mu wyższe wynagrodzenie u klienta. Pracodawca oczekuje, że dostarczysz kandydata jak najszybciej i jak najtańszym kosztem. Rekruter na co dzień stoi przed gamą oczekiwań ze strony nie jednej, a wielu osób: klienta, przełożonego, hiring managera i kandydata.

👉🏻 Wysoka presja

W idealnym świecie kandydat za pół darmo, wpasowujący się w oczekiwania pracodawcy byłby dostępny “na wczoraj”. Tak jednak zazwyczaj się nie zdarza. Ci najlepsi nie cenią się nisko i nie są dostępni od ręki. Inną perspektywę ma na to jednak klient i hiring manager posiadający zapotrzebowanie w zespole na wczoraj…

📊 73% rekruterów i pracowników HR w USA doświadczyło wypalenia zawodowego, a 61% spośród nich z tego powodu zmieniło pracę w ciągu ostatniego roku.

Nie musi tak być.

Nie musimy się szybko wypalać i traktować zawodu jako “przejściowego”, na co dzień mierzyć z ogromną presją, stresem, brakiem kontroli i koniecznością bycia wystawionym na częstą porażkę.

❗️Rekruterze, HR-owcu, poświęć swój czas na wypełnienie ankiety CleverStaff - professional recruitment software na temat zdrowia mentalnego pracowników w branży Human Resources w 2024 roku.

Badanie ma na celu nie tylko określenie sytuacji, w jakiej się znajdujemy, ale i przygotowanie narzędzi i rekomendacji umożliwiających radzenie sobie z tym stanem.

📊 Link do badania: https://lnkd.in/gYPFfebK

Ja już wypełniłam, bo nic o nas bez nas. A Ty?

…………

🔔 Interesują Cię treści na temat rekrutacji i HR? Kliknij “zaobserwuj” na moim profilu  i dodaj mnie do swojej sieci.

🤝 Chcesz zaprosić mnie do wypowiedzi eksperckiej, wywiadu, webinaru albo swojego podcastu? Napisz na [email protected]

🩵 Pamiętaj, że znajdziesz mnie również na moim Instagramie: hrismatic.

Powiązane

Milcz albo mów jak profesjonalista. Jak nie uwłaczać sobie na rozmowie o pracę?

📃 “Certyfikatu żadnego nie mam, ale dogadam się” - padło na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko, gdzie płynny angielski był KLUCZOWYM wymaganiem.

Czytaj dalej

Jedna rada o CV, której nikt Ci nie dał.

Prawdopodobnie nie chcesz tego usłyszeć, ale.. ❌ Nie mów mi, ile masz lat doświadczenia. ✅ Powiedz mi, ile problemów rozwiązałeś.

Czytaj dalej

Nie jesteś swoim CV. Jak uwolnić się od zawodowych kompleksów?

❌ “Muszę być dyrektorem przed trzydziestką” ❌ “Zarabiam mniej niż koledzy, więc jestem gorszy/a” ❌ “Bez tej pracy jestem nikim”

Czytaj dalej