Co cechuje dobrą wiadomość z ofertą pracy?
❓Co cechuje dobrą wiadomość z ofertą pracy?
W poprzedniej publikacji seniorzy uświadomili nas, że oferta wysłana w pierwszej wiadomości do kandydata to nie faux pas.
❓Jednak czy jako rekruterzy powinniśmy być lakoniczni, czy wyczerpujący w swoich wiadomościach? ❓Jakie informacje to dla kandydata must have, nice to have, a które z nich są tak zbędne, że przyprawiają programistę o ból głowy?
Sprawdźmy!
💻 “Bełkotowi mówimy NIE” Dobra wiadomość zawiera stack technologiczny, formę umowy, widełki, informację, czy zespół jest polski, czy zagraniczny oraz czy jest to praca całkowicie zdalna. To, czego natomiast zupełnie nie potrzebuję na etapie pierwszej wiadomości, to szczegółowe informacje o organizacji (a w szczególności bełkotu jaka to jest wielka firma, w ilu krajach działa, ilu ma ludzi i jakich to nie ma poważnych klientów). Na początek nie potrzebuję też informacji o benefitach, chyba, że są mniej typowe (np. dni wolne na B2B, 4-dniowy dzień pracy) - podkreśla 🤖Tomasz Majbaum .
💻 “Konkrety proszę” Dobra wiadomość zawiera krótki opis projektu z jak największą ilością technicznych detali. Nie ma nic gorszego niż bełkot, który można przypisać do 90% projektów. Ponadto oczekuję podania wymagań i dookreślenia technologii “must have” i tych opcjonalnych. No i oczywiście widełki. Bez nich jeśli człowiek nie czuje noża na karku, to zignoruje ofertę - podsumowuje Grzegorz Cudok .
💻“Czterech jeźdźców” Dobra wiadomość to taka, która w jasny sposób opisuje projekt, firmę, technologie oraz oferowaną stawkę - mówi Damian Otto . Najczęściej dopytuję też o rzeczy ważne dla mnie: Data rozpoczęcia projektu, planowany czas trwania projektu, rozmiar zespołu, metodologia pracy. Przede wszystkim jednak wiadomość powinna skupiać się na uczciwym zaprezentowaniu oferty, a nie naciągnięciu kandydata na rozmowę.
❓Najgorszy rodzaj wiadomości, jaki dostaję? “Hi, Hope you are doing well. Would you be interested to consider employment contract with *****? The role is Senior * Developer with excellent * knowledge. Location is remote Visa Assistance - Przyznam, że na takie to po prostu odpowiadam, że nie - bez wchodzenia w szczegóły :)”
Co ciekawe, żaden z programistów nie wspomniał o istotności personalizacji kierowanej do nich wiadomości, całą uwagę poświęcając technicznemu wymiarowi oferty. Myśl, z którą zostawił mnie tekst to to, że jako rekruterzy powinniśmy być dobrze poinformowani - nie powierzchownie, jak często jest to od nas oczekiwane (praca na wybrakowanych informacjach).
…………
🔔 Interesują Cię treści na temat rekrutacji i HR? Kliknij “zaobserwuj” na moim profilu i dodaj mnie do swojej sieci.
🤝 Chcesz zaprosić mnie do wypowiedzi eksperckiej, wywiadu, webinaru albo swojego podcastu? Napisz na [email protected]
🩵 Pamiętaj, że znajdziesz mnie również na moim Instagramie: hrismatic.
Powiązane
Zgarnij moje 3 topowe prompty AI w HR!
🔥 3 gotowe prompty AI, które stosuję jako w ramach projektowania procesów HR u moich klientów:
Czytaj dalej🎁 Prezent od rekrutera? Zastanów się dwa razy!
🎁 Kandydacie, otrzymałeś kiedyś prezent od firmy przed rozpoczęciem współpracy z nią? Ja też nie.
Czytaj dalejJedno pytanie, na które odpowiedź chce znać każdy.
🔵 Oprah Winfrey, ikona telewizji, która przeprowadziła wywiady z ponad 37 000 osobami powiedziała, że jest jedno pytanie, które każda osoba zadaje jej po wywiadzie.
Czytaj dalej